зараз на сайті
11
відвідувачів
Кілька фактів про Шацькі озера
Кількість переглядів 891

Шацькі озера — група з понад 30 озер у північно-західній частині Шацького району Волинської області, у межиріччі Прип'яті й Західного Бугу. Озера розташовані серед лісових масивів, де побудовано багато санаторіїв і баз відпочинку. Для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер 1983 створено Шацький національний природний парк.

Місця тут неймовірні: унікальне поєднання лісів з цілющими травами та ароматними ягодами і озерних плес.

Одним з найбільших озер, які входять до групи Шацьких озер, є Світязь (2, 75 тис.га). Водночас озеро Світязь - найглибше озеро України. Здається, це ідеальне місце для купання — надзвичайно прозора вода, чисте піщане дно, а глибина збільшується дуже поступово. На окраїнах можна знайти лікувальні грязі.

Посеред найбільшого озера знаходиться мальовничий острів. Загальна площа острова складає близько 7 гектарів. Його поверхня покрита деревами і екзотичними рослинами. Походження цього острівця обросло безліччю легенд. За однією з них, на місці озера багато років тому стояв чудовий замок князя. Під час нападу ворогів на сусіда князя, він залишив замок і всіх жителів без захисту і вирушив на допомогу сусідові. Коли вороги підійшли до стін замку, княжа дочка закликала молитвою до Неба, щоб замок не дістався ворогу. І тут же стіни замку почали валитися, і все пішло під землю, а на місці поселення початок утворюватися велика красиве озеро з цілющою водою і безліччю чудових квітів на берегах.

За другою легендою, острів землі виник на місці, де перетворилися на явір і липу хлопець і дівчина. Її називають “Островом закоханих” та мешканці села Світязь, кажуть, що є шлях, по якому можна пішки дістатися від острова до берега, але де він ніхто не знає.